Irena

S manželi z Bíliny, kteří napsali článek o potřebné kastraci deseti kočiček, se zatím nedaří spojit, proto jsem se snažila zjistit něco bližšího. Získala jsem telefon na paní, která je v místním zastupitelstvu a bezprizorním kočkám v okolí se snaží pomoct. Bohužel je „malej pán“, ty větší pány kastrování nějakých koček naprosto nezajímá, než by na ni jako město přispěli, raději prý pořídí a rozhází otrávené návnady.
Od paní jsem se dozvěděla, že už se o této věci jednalo s Teplickými kočkami a tak si myslela, že je věc vyřešená. Stejně tak v lokalitě, kterou obývají bezdomovci, kde jsme loni právě s Teplickými kočkami dělaly odchyty a kastrace množství koček. Oni naši další pomoc a spolupráci odmítli s tím, že se o zbytek postarají sami. Pokud se jim 100% kastrace nepodařila během zimy, budou tam co nevidět další koťátka.
Paní Zárubová za Azyl Lucky je ochotná s kastrací těch 12 zmiňovaných koček ( o kterých píšou manželé v komentáři) pomoct. Chceme tímto požádat o pomoc dobrovolníků z okolí, kteří by byli ochotni kočky po domluvě postupně odchytávat. Budeme tím pádem potřebovat i pomoc finanční, když město nepřispěje, okrádali bychom tím zvířata v útulku.

Příspěvek z Facebooku